Strona główna
SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS I /rok szkolny 2026/2027/
Prosimy o dostarczenie do 14 sierpnia 2026 roku do sekretariatu szkoły:
- wniosek z badania bilansowego dziecka 6-letniego z zaznaczoną grupą wychowania fizycznego;
- podpisane imieniem, nazwiskiem, datą urodzenia zdjęcie do legitymacji.
Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko uczęszczało na zajęcia świetlicowe, powinni w dniach 10 - 25 sierpnia 2026 roku złożyć w sekretariacie kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej oraz zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu.
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
Samorząd Uczniowski 23 czerwca 2026 r. zorganizował Dzień Gier Planszowych. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swoje ulubione gry planszowe i korzystać z nich podczas zajęć.
Magdalena Bajerowicz
/Opiekun Samorządu Uczniowskiego/
III i IV rocznica masowych deportacji obywateli polskich na Sybir
18 czerwca 2026 r. w naszej szkole uroczyście upamiętniliśmy III i IV rocznicę masowych deportacji obywateli polskich na Sybir. W wydarzeniu wzięła udział Prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim Pani Ewa Rawa wraz z przedstawicielami Związku: Grażyną Sową, Haliną Krupą, Bożeną Dalidowicz, Reginą Galant oraz Wiesławem Szlachciukiem.
Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu Sybiraków i hymnu Szkoły Podstawowej nr 2 z OS im. Szarych Szeregów oraz pięknym pokazem tanecznym z biało-czerwonymi szarfami. Uczniowie mieli też wyjątkową okazję wysłuchać osobistych wspomnień, którymi podzielił się z nimi Pan Wiesław Szlachciuk. Druga część uroczystości miała miejsce na cmentarzu komunalnym. Przy Pomniku Ofiar Stalinizmu odbyła się wspólna modlitwa, której przewodniczył kapelan gorzowskich Sybiraków, Ks. Henryk Jacuński. W hołdzie wszystkim zesłanym na „nieludzką ziemię” złożono kwiaty oraz zapalono symboliczne znicze.
Serdecznie dziękuję uczniom Mai, Klarze, Fabianowi, Bartkowi oraz zespołowi tanecznemu przygotowanemu przez Panią Joannę Krygier za pomoc w organizacji uroczystości oraz uczniom klas VIII w niej uczestniczącym za piękną postawę i wyjątkowe skupienie.
Jolanta Stępkowska
Wycieczka do Warszawy.
1 czerwca 2026 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy, w której spędziliśmy trzy ciekawe i bardzo aktywne dni. Zobaczyliśmy Pałać Nauki i Kultury, a z jego tarasu widokowego Warszawę w całej okazałości, Łazienki Królewskie, Zamek i kolumnę Zygmunta, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza. Byliśmy w jednym z największych ogrodów w Europie, znajdującym się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Polskie Radio, gdzie poznaliśmy historię jednej z najstarszych na świecie rozgłośni. Bardzo ważnym punktem wyjazdu było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło ogromne wrażenie na naszych uczniach. Ale może oddajmy im głos. Oto co powiedzieli o tym wyjeździe.
„Na wycieczce bardzo mi się podobało, a najbardziej zapamiętałam wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało powstanie” – Paulina
Na wycieczce najbardziej podobał mi się Pałac Kultury i Nauki. Widok miasta z góry pałacu wyglądał niesamowicie” – Oliwier
„Na wycieczce mi się bardzo podobało. Najbardziej w pamięci utkwiła mi gra miejska. Było to coś innego niż zwiedzanie” – Sofie
„Fajnie było” – Jan
„Na wycieczce mi się bardzo podobało, najbardziej w pamięci został widok z Pałacu Kultury i Nauki, pobyt w Centrum Nauki Kopernik i w hotelu” – Hania
„Na wycieczce najbardziej mi się podobała gra miejska, ponieważ byłam w grupie ze świetnymi osobami i super się przy nich bawiłam. Ale również cała wycieczka była genialna” - Julia
„Pierwszego dnia zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Stare Miasto. Drugiego dnia odwiedziliśmy Złote Tarasy, wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zwiedziliśmy Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, Grób Nieznanego Żołnierza oraz mieliśmy okazję zobaczyć Pałac Prezydencki, a także spacerowaliśmy po mieście. Trzeciego dnia, czyli ostatniego byliśmy w Polskim Radio
i w Muzeum Powstania Warszawskiego, które przybliżyło nam historię powstania z 1944r. Wycieczka była bardzo udana, ciekawa i dostarczyła nam wiele niezapomnianych wrażeń oraz wspomnień. Dzięki niej dużo z nas zawarło nowe znajomości” – MajaWycieczkę zorganizowała i poprowadziła Pani Beata Szabat, której towarzyszyły dzielnie Panie Anna Kowalska, Karolina Panocka oraz niżej podpisana.
Jolanta Stępkowska
22
🐻🤾♂️ Co to był za weekend!
7 rozegranych meczów, 5 zwycięstw, tylko 2 porażki, ogrom walki, wylany pot i mnóstwo sportowych emocji!
Drużyna Młodzika Młodszego UKS Miś Gorzów zakończyła Nieoficjalne Mistrzostwa Polski rozgrywane w Kielcach na 9. miejscu, co oznacza, że jest oficjalnie dziewiątą najlepszą drużyną piłki ręcznej w Polsce w tej kategorii wiekowej!
Nagrodę dla zespołu chłopcy odebrali z rąk Michała Olejniczaka – byłego wychowanka UKS MIŚ, reprezentanta Polski i zawodnika Industrii Kielce. To był wyjątkowy moment dla całej drużyny!
Dodatkowo tytuł Najlepszego Zawodnika Drużyny otrzymał Kajetan Kubiak!
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za serce zostawione na boisku, trenerowi Pawłowi Cichoniowi, wspierającemu drużynę Rafałowi Renickiemu oraz naszym niezawodnym kibicom, którzy byli z drużyną przez cały turniej.
Po zakończeniu rywalizacji był jeszcze czas na rozmowy z Michałem Olejniczakiem oraz pamiątkowe zdjęcia, które na długo pozostaną w pamięci zawodników.
Brawo Drużyna! Jesteśmy z Was ogromnie dumni!
Warsztaty tworzenia koszulek swoich marzeń
Uczniowie klas 3a, 2d,2a,2b wzięli udział w niezwykle kreatywnych warsztatach tworzenia koszulek swoich marzeń. Każdy uczestnik najpierw przygotował własny projekt, rysując wymarzony obrazek na kartce. Następnie, pod okiem prowadzącej warsztaty, projekty zostały przeniesione na koszulki. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne prace, które odzwierciedlały zainteresowania, marzenia oraz pomysłowość uczniów. Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, wyobraźni oraz zdolności artystycznych.
Marlena Woźniak
7
Wycieczka klas 1a i 1b do Zagródka Drzewice
Dnia 18 czerwca klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Zagródka Drzewice – miejsca o niezwykle sielskim klimacie.
Pierwszoklasiści mieli okazję poznać, a nawet osobiście nakarmić wyjątkowych mieszkańców zagrody – alpaki, konie, daniele, króliki oraz wesołe pieski. Przy okazji dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu i zwyczajach tych zwierząt. Czas wolny upłynął pod znakiem beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu – uczniowie chętnie korzystali z trampolin, huśtawek oraz jeździli miniaturowymi traktorami i rowerami.
Ten dzień był idealnym połączeniem edukacji, integracji i świetnej zabawy.
Małgorzata Lubik
Małgorzata Kucińska
7
Pierwsza pomoc i bezpieczeństwo nad wodą
Dnia 17 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy i bezpiecznego wypoczynku nad wodą, prowadzonych przez ratownika pana Pawła Czulaka z Gorzowskiego Ratownictwa Medycznego. Podczas spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk, poznali znaczenie flag wodnych oraz zasadę „łańcucha życia”. W części praktycznej uczniowie zapoznali się z podstawami pierwszej pomocy przedmedycznej i dowiedzieli się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia zrealizowano w ramach projektu współfinansowanego z Urzędu Miasta w ramach zadań z zakresu ratownictwa wodnego.
Małgorzata Lubik
1
Logowanie do dziennika Librus
(link poniżej)Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Lekcja
Dzwonki
1
8.00 – 8.45
2
8.55 – 9.40
3
9.50 – 10.35
4
10.45 – 11.30
5
11.40 – 12.25
6
12.45 – 13.30
7
13.40 – 14.25
8
14.35 – 15. 20
9
15.30 – 16.15
Galeria zdjęć
- brak danych




