Aktualności
Co słychać w szkole?
Sukces Ani Wojtaszek
Anna Wojtaszek z klasa 5a zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym International Instrumental Performance Competition, organizowanym przez Fundację im. Stanisława Liszewskiego.
Jest to ogromny sukces młodej Gorzowianki - naszej uczennicy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
23 lutego - Międzynarodowy Dzień Tosta w 1 c
Ewelina Zychowicz
„Moja mała ojczyzna”
15 lutego odbył się konkurs wiedzy dla klas drugich i trzecich pod tytułem „Moja mała ojczyzna”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat historii i współczesności Gorzowa Wielkopolskiego, ukazanie piękna, walorów turystyczno – krajoznawczych naszego regionu oraz uświadamianie dzieciom wartości i znaczenia dziedzictwa kulturowego.
Uczniowie reprezentowali swoje klasy w trzyosobowych zespołach i zajęli następujące miejsca:
Klasy drugie:
I miejsce - klasa 2a
II miejsce - klasa 2b
III miejsce - klasa 2cKlasy trzecie:
I miejsce - klasa 3b
II miejsce - klasa 3c
III miejsce - klasa 3aSerdecznie gratulujemy!!!
Małgorzata Lubik
Małgorzata Kucińska
Spotkanie z pisarzem – Waldemarem Cichoniem
Spotkanie z pisarzem – Waldemarem Cichoniem z okazji Światowego Dnia Kota
17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. To międzynarodowe święto ustanowiono ponad 30 lat temu we Włoszech, ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom. Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie.
Z okazji tego święta w dniu 17.02.2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie online z autorem książek, Waldemarem Cichoniem, w którym wzięli udział uczniowie klas I - III.
Pan Waldemar Cichoń jest pisarzem, tworzącym niezwykłe książki dla dzieci.
Napisał serię humorystycznych opowieści o wyjątkowym kocie, które cieszą się ogromną popularnością, a jedna z nich, ,,Cukierku, ty łobuzie!”, jest lekturą szkolną. Książki są skierowane do dzieci, ale również dorośli świetnie się bawią przy tych opowiadaniach.
Dla autora inspiracją do pisania jest jego rodzina oraz własne koty, Cukierek i Tradycja.
Autor przeczytał fragment książki o przygodach niezwykłego kota, który na co dzień psoci i sprawia dużo radości. Pisarz zachęcał dzieci do napisania opowiadania lub książki. Dzieci dowiedziały się również, jak powstaje książka i poznały zawody związane z książką: pisarz, korektor, ilustrator, grafik, drukarz, wydawca, księgarz, bibliotekarz. Pod koniec spotkania mieliśmy niespodziankę. P. Cichoń pokazał nam Cukierka i Tradycję.
Spotkanie zainspirowało nas do tworzenia prac plastycznych związanych z kotami.
Wszystkim polecamy książki p. Cichonia, a także zachęcamy do pomocy bezdomnym kotom. Mały Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę suchej i mokrej karmy, którą można przynieść do gabinetu 102.
Anetta Szopa
„Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
Uczniowie klasy 2a wykonali zadania z II modułu – „Mała chmurka w krainie śniegu”. Na samym początku samodzielnie przeczytali książkę pt.: „Zaczarowana zagroda” A. Cz. Centkiewiczów. Następnie z dużym zaangażowaniem uzupełnili zadania w lekturniku, po czym namalowali głównego bohatera – pingwina Elegancika oraz zrealizowali ciekawy scenariusz danego modułu. Uczniowie wykonali eko – pingwiny, które zostały umieszczone na wspólnie stworzonej makiecie – Antarktydy, a co niektóre z nich trafiły do „Zaczarowanej zagrody”, wykonanej z kostek cukru. Ponadto dzieci wspólnie w grupach stworzyły piękne plakaty, które zarówno zachęcają do przeczytania owej lektury, jak i ukazują niesamowity obraz Antarktydy. Takim to sposobem nasza klasa zamieniła się w zimową krainę. Przy realizacji owych zadań uczniom sprzyjał dobry humor i energia…
Małgorzata Lubik
Walentynki w klasach 1 i 2
Wychowawcy klas 1 i 2
Co słychać w szkole?
Tłusty Czwartek w klasach 1 i 2
M. Jankowska
Świetlicowe pączki
Nauczyciele świetlicy
Zabawy na śniegu
Nauczyciele świetlicy
Bal karnawałowy w klasach I-II
Wychowawcy klas I-II
Co słychać w szkole?
Maskarada - karnawał w klasach III
Pomimo, tego że tegoroczny karnawał znacząco różni się od tych, które znamy, nie zrezygnowaliśmy ze świętowania. Zadbaliśmy jednak o to, by karnawałowe zabawy wyglądały w nieco inny sposób - taki, który w miarę możliwości pozwolił na zachowanie bezpieczeństwa.
Jak w takim razie klasy trzecie bawiły się z tej okazji? Trzecioklasiści poznali tradycje i ciekawostki dotyczące karnawału. Uczniowie między innymi obejrzeli film pokazujący zabawy karnawałowe i ich historię nie tylko w Polsce, ale także na świecie - w Rio de Janeiro, Wenecji, Niemczech czy też Szwecji.
Dzieci przygotowały niesamowite karnawałowe maski i przebrania. Niektóre z nich miały styl wenecki, inne były kwintesencją dziecięcej fantazji. Jedno jest pewne - wszystkie były wyjątkowe.
Uczniowie wzięli również udział w zabawach taneczno-ruchowych oraz konkursach. Emocji, wyzwań, uśmiechu i świetnych nastrojów nie brakowało.
Natomiast podsumowaniem wspólnej zabawy były wybory Króla i Królowej Karnawału, a także najbardziej oryginalnej maski oraz przebrania.
Mimo, że zabawa karnawałowa miała inny charakter niż zwykle była równie udana. I już nie możemy doczekać się tego co wydarzy się za rok.Wychowawczynie klas III:
Alicja Witkowska, Beata Jankowska, Sylwia Pawlak
Co słychać w szkole?
Dzień Składanki i Łamigłówki
Składanki i łamigłówki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu oraz zabawę i naukę. Zagadki rozwijają logiczne myślenie, koncentrację, kreatywność oraz wyobraźnię. Dzięki ich różnorodności każdy może znaleźć coś dla siebie.
29 stycznia obchodzony jest Dzień Składanki i Łamigłówki. Z tej okazji w świetlicy odbyły się grupowe rozgrywki w rozwiązywaniu quizów, rebusów, zagadek matematycznych, puzzli, układanek. Rywalizacji nie było końca, a zabawie towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera.
Zwycięzcą okazała się drużyna Fabiana. Gratulujemy!
Nauczyciele świetlicy
LITERACKIE WYZWANIA LEGO
Szanowi Państwo!
Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do L I T E R A C K I C H W Y Z W A Ń L E G O.
To kreatywne działania, które łączą radość czytania z pasją tworzenia konstrukcji z klocków. Uczestnicy otrzymają co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (np. scenka, konstrukcja, przedmiot itp.), co jest związane z określonym przez nas tematem.
DLA KOGO? Zabawa skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci i młodzieży do lat 18. Literackie wyzwania można przeprowadzić w domu, w szkole lub gdziekolwiek jesteś. Wystarczą chęci i pomysł!
Co słychać w szkole?
Dzień BABCI i DZIADKA
Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III
1Malgorzata Lubik, Sylwia Pawlak, Karolina Wyszowska
DZIEŃ POPCORNU
We wtorek, 19 stycznia 2021 r. obchodziliśmy w świetlicy Dzień Popcornu. Dzieci poznały historię, dowiedziały się, jak powstaje i jak zrobić pyszny domowy popcorn. Wykonały piękne prace, a podczas seansu filmowego każdy miał okazję go spróbować.
Agata Wota
Emilia Gnidzienko
Archiwum Aktualności