24 kwietnia klasa 1 a była na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą strażaka, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, oraz przekazanie wiedzy na temat postępowania w obliczu niebezpieczeństwa. Strażacy zaprezentowali strój, sprzęt pożarniczy oraz różnorodne wozy strażackie stanowiące wyposażenie jednostki. Podczas spotkania dzieci zwiedziły pomieszczenia, takie jak: kuchnię, miejsce odpoczynku strażaków, salę treningową. Jedną z największych atrakcji była rura, którą strażacy zjeżdżają do akcji. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.
Anetta Szopa







