Alicja Witkowska
Aktualności
Dzień Drzewa w 1 a
Święto Patrona Szkoły
Szare Szeregi to kryptonim Związku Harcerstwa Polskiego działającego w konspiracji od 27 września 1939 roku w okresie pięcioletniej okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej. Szare Szeregi to również nasz Patron, dlatego 5 października cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2, uczciła swoich bohaterów przywdziewając odświętne stroje. Niektórzy wystąpili w mundurkach harcerskich, a jeszcze inni zaakcentowali swój strój wojskowym elementem.
Uczniowie z klasy III b pod kierunkiem pani Małgorzaty Kucińskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Szarym Szeregom. Recytowane wiersze oraz przepięknie zaśpiewane piosenki dostarczyły uczniom klas I-IV oraz nauczycielom wielu wzruszeń. Później, poszczególne klasy również pięknie zaprezentowały wybraną przez siebie pieśń o tematyce patriotycznej i przygotowane efektowne plakaty.
W tym samym dniu uczniowie klas starszych pisali listy, wiersze oraz życzenia kierowane w stronę bohaterów z Szarych Szeregów. Były one odczytane podczas Przeglądu Pieśni Patriotycznych. Uczniowie mogli spotkać się również z harcerzami z 17 Gorzowskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej i Zuchowej, którzy krótko opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i zachęcali do wstępowania do harcerstwa. Podczas świętowania miały również miejsce rozgrywki sportowe dla klasI – IV przygotowane przez panią Karolinę Maciaszek. Można było też poćwiczyć matematykę, gdyż zadania, które przygotowała pani Beata Szabat były związane z historią Szarych Szeregów.
Prezentacje, filmy, krzyżówki i inne aktywności towarzyszyły naszym uczniom przez cały pobyt w szkole.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Święta Szkoły.
Jolanta Stępkowska
Alicja Witkowska34
Lubuskie talenty
Rozpoczęła się kolejna edycja projektu pn. "Lubuskie Talenty - Program Stypendialny".
W załączeniu informacje, dotyczące zasad przyznawania stypendiów szczególnie uzdolnionym uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas I-IV liceów ogólnokształcących z terenu województwa lubuskiego oraz termin naboru.
Zobacz tu <<< Uchwała Sejmiku Województwa Lubuskiego w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów dla uczniów zdolnych znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej klas VII i VIII szkół podstawowych i klas I-IV liceów ogólnokształcących w województwie lubuskim w roku szkolnym 2024/25
Zobacz tu <<< Ogłoszenie dotyczące terminu naboru wniosków w roku szkolnym 2024/25
Zobacz tu <<< Lubuskie Talenty 2024/25
Zobacz tu <<< Dokumenty poglądowe do złożenia wniosku o przyznanie stypendium na rok szkolny 2024/25
Dzień chłopaka - klasa 4 b i 4 c
Z okazji dnia chłopaka 4.10.2024r. uczniowie klas 4b i 4c wyszli do kina na film pt. "Dzikie serce", który poprzedzony był prelekcją. Uczniowie otrzymali również słodkie upominki.
Magdalena Bajerowicz, Sylwia Wojtas
Uwaga!
Konkursy przedmiotowe
Już wkrótce rozpoczną się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty.
Tytuł laureata konkursu daje wiele przywilejów. Przede wszystkim zwalnia z pisania egzaminu z danego przedmiotu. Daje również pierwszeństwo wstępu do szkoły średniej. Finalista otrzymuje dodatkowe punkty do wymarzonej szkoły.
Udział w konkursie to nie tylko punkty, ale przede wszystkim wielka satysfakcja. Dlatego zachęcamy uczniów do zgłębiania swojej wiedzy oraz jej sprawdzenia poprzez uczestnictwo w konkursach.
ZOBACZ:
-
Szczegółowe regulaminy konkursów z poszczególnych przedmiotów
-
Zestawy pytań i odpowiedzi do konkursów przedmiotowych w latach ubiegłych
Wszystkie informacje dotyczące konkursów przedmiotowych są dostępne na stronie www.ko-gorzow.edu.pl.
Agnieszka Wroniak
/dyrektor szkoły/-
Rada Samorządu Uczniowskiego
W naszej szkole 1.10.2024r. zostały przeprowadzone wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczącym został Nowak Nikodem 7c, natomiast zastępcą przewodniczącego Wocal Julia 8b.
Wraz z nimi do składu samorządu weszli:
Bochenek Jakub 4a
Hryshanovich Volha 8c
Jusiel Zuzanna 4a
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska.
Magdalena Bajerowicz
/opiekun Samorządu Uczniowskiego/
Dzień Jabłka
W poniedziałek 30 września 2024 roku dzieci ze świetlicy szkolnej obchodziły ważne święto „Światowy Dzień Jabłka”, które przypadało 28 września.
Był to wyjątkowy dzień, troszeczkę inny niż wszystkie. Na wstępie przeprowadziliśmy z uczniami pogadankę na temat najpopularniejszego owocu. Poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne w grupie oraz otrzymali soczyste, słodkie, pełne witamin jabłko.
Celem zajęć była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych.
Ten dzień minął jabłkowo.
Katarzyna Krawczak
Emilia Gnidzienko
Agata Wota1
Dzień Chłopaka w świetlicy
30 września obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”.
Chłopcy w tym dniu otrzymali od swoich koleżanek drobne upominki, medale oraz życzenia z okazji ich święta. Uczestniczyli w zabawie tanecznej przy muzyce.
Wszyscy bawili się świetnie, a w szczególności nasi Panowie, którzy czuli się docenieni przez koleżanki w tym dniu. Dzień upłynął w miłej atmosferze.
Katarzyna Krawczak
EmiliaGnidzienko
Agata Wota
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych informuje, że w terminie 07-11.10.2024 r. będą organizowane działania w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Wydarzenia kierowane są do rodziców.
Prelekcje prowadzone będą na terenie Poradni oraz Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.
W załączniku znajduje się harmonogram.
Organizacja roku szkolnego
Dzień Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka –
wiele uśmiechów, a mało złości.
Jak najmniej smutków, a dużo radości.
Długich wakacji i moc słodyczy!
Tego Ci dzisiaj koleżanka z ławki życzy!
12
Podziękowania
Wybory do SU
W tym roku szkolnym do Rady Samorządu Uczniowskiego kandydują następujący uczniowie:
Bochenek Jakub 4a
Hryshanovich Volha 8c
Jusiel Zuzanna 4a
Nowak Nikodem 7c
Wocal Julia 8b
Plakaty prezentujące wymienione powyżej osoby wywieszone są na I piętrze przy bibliotece, zapraszamy do zapoznania się z kandydatami i ich propozycjami.
Wybory odbędą się podczas przerw 1.10.2024 r. przy bibliotece, zachęcamy do oddania swoich głosów.
opiekun Samorządu Uczniowskiego
Magdalena Bajerowicz
Sprzątanie świata - Polska
„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Moc akcji łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. Od 1994 roku w Akcji Sprzątanie świata – Polska łącznie wzięło udział ponad 20 milionów osób! Nie mogło zabraknąć i nas – najmłodszej braci uczniowskiej DWÓJKI!
7
Zapraszamy do kawiarenki
Katarzyna Wichowska, Ewelina Zychowicz
Mała Akademia Jazzu w Londynie!
6 października po raz pierwszy w Londynie odbędzie się renomowana Mała Akademia Jazzu (MAJ).
Więcej informacji na temat tego wydarzenia można przeczytać na stronach patrona medialnego.
Pierwsza pomoc w klasach trzecich
20 września 2024 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty, które przeprowadził pan Tomasz Wiśniowski z Waterlife Gorzów Wielkopolski, ratownik wodny, ratownik KPP, instruktor pływania oraz instruktor ratownictwa wodnego. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowia i życia w różnych sytuacjach oraz wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.
Każdy trzecioklasista miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy, co okazało się nie lada wyzwaniem i jednocześnie ciekawym doświadczeniem.
Składamy serdeczne podziękowania dla pana Tomasza za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć dla uczniów klas trzecich .
Małgorzata Kucińska
4
Laboratoria Przyszłości
Dzięki rządowemu Programowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI realizowanemu w roku szkolnym 2021/2022 wyposażenie pracowni technicznej w naszej szkole uległo diametralnej zmianie. Powstała pracownia techniczna z prawdziwego zdarzenia wyposażona w stanowiska warsztatowe, sprzęt elektrotechniczny, narzędzia, maszyny i urządzenia.
Zajęcia praktyczne w pracowni sprawiają uczniom wiele satysfakcji i radości, umacniają wiarę we własne możliwości. Uczniowie rozwijają swoje zdolności praktyczne, kompetencje naukowo - techniczne co przekłada się na świadomy wybór dalszej ścieżki kształcenia. W życiu codziennym nabyte umiejętności pozwalają pokonać proste wyzwania techniczne.Pracownia techniczna wykorzystywana na lekcjach techniki i zajęciach pozalekcyjnych stanowi bardzo dobrą bazę do rozwijania umiejętności technicznych uczniów przez kolejne lata.
44
KONKURS INSTALOGIK VI EDYCJA 2024/2025
Zapraszamy uczniów klas 4-8 do uczestnictwa w VI edycji konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu).
InstaLogik jest świetną okazją, aby rozwijać swoje umiejętności i pasje logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia, a po zgłębieniu pierwszych tajników programowania i informatyki.
Rejestracja uczniów na konkurs trwa do końca pierwszego etapu, czyli do 28 października 2024r. godz. 20:00.
Na stronie https://instalogik.pl/
Organizacja konkursu
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
-
Etap 1, termin 1 października - 28 października 2024, godz. 20:00
-
Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
-
Sesja próbna przed 2 etapem, termin 28 listopada 2024, godz. 17:00 – 18:00
-
Etap 2, termin 7 grudnia 2024, godz. 10:00 – 11:30
-
Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
-
Etap 3, termin 22 marca 2025, godz. 10:00 – 11:30
Robert Szymański
-
Archiwum Aktualności