Zbiórka odbędzie się w świetlicy szkolnej do
10 grudnia 2022 r.
Emilia Gnidzienko
Zbiórka odbędzie się w świetlicy szkolnej do
10 grudnia 2022 r.
Emilia Gnidzienko
Szybki konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
Kto ukrywa się pod maską Shreka?
Uczeń, który jako pierwszy dostarczy do biblioteki poprawną odpowiedź zostanie nagrodzony.
Izabela Pławska
Od 2021 roku nasza szkoła uczestniczy w rządowym Programie Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
W ramach Programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych naszych uczniów.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczestniczą między innymi w zajęciach Wprowadzenie do tworzenia modeli 3D w programie SketchUp. W ramach tychże zajęć projektują, np. pojemniki na długopisy, stosują różne operacje na modelu 3D.
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Angelika Krawczyk
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna odbywająca się każdego roku w pierwszy piątek października. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Hasłem tegorocznego dnia było: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają. W naszej szkole 07.10.2022 r. z okazji tego święta zorganizowane zostały lekcje matematyki, na których uczniowie w zabawowej formie uczyli się tabliczki mnożenia. W tym dniu na korytarzach naszej szkoły można było natknąć się na młodych egzaminatorów, którzy chętnym osobą przeprowadzali egzamin z tabliczki mnożenia do 100.
Z okazji tego święta został również przeprowadzony konkurs „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 3 - 8. Po sprawdzeniu prac i przeprowadzonej dogrywce, komisja wyłoniła zwycięzców w kategoriach wiekowych.
MISTRZAMI tabliczki mnożenia zostali:
Klasa 3 - Adam Motowidło 3 c
Klasa 4 - Maja Jasińska 4 c oraz Hubert Furga 4 b
klasa 5 - Isabella Gwardęcka 5 a
Klasa 6 - Nikola Kazieczko 6 a
Klasa 7 - David Khyzhniak 7 a
Klasa 8 - Patrycja Żurawska 8 a
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Ewelina Zychowicz
Zdrowo, ponieważ owoce są bogatym źródłem witaminy C i potasu, chronią przed licznymi chorobami, a większość z nich ma niską kaloryczność.
Kolorowo, gdyż owoce są bajecznie kolorowe, błyszczące i po prostu piękne. Zwłaszcza jesienią! Przekonali się o tym uczniowie klasy 2 a, którzy własnoręcznie przygotowali wielobarwne szaszłyki owocowe.
Było apetycznie, aromatycznie, pysznie, kolorowo i … zdrowo!
Alicja Witkowska
Na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 5B dzięki okularom ClassVR mogli poznać wirtualnie niesamowite miejsca: piramidę w Gizie, Księżyc, Dubaj, górę Peak, Tanzanię. Ciekawą przygodą było spotkanie oko w oko z rekinami. Uczniom towarzyszyły niesamowite emocje.
Robert Szymański
Angelika Krawczyk, Alicja Witkowska
31 października 2022 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Zajęcia w świetlicy będą się odbywały od 6.45 do 16.00.
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
20 października klasa 2 c została zaproszona przez Prezydenta Miasta Jacka Wójcickiego do zajezdni MZK, gdzie uczniowie mogli obejrzeć nowe gorzowskie elektryczne autobusy. A takich autobusów nie ma żadne inne miasto. Są wyjątkowe!
Zostały one bowiem oklejone według autorskich projektów młodych mieszkańców Gorzowa, którzy rok temu wzięli udział w konkursie „Chodź, pomaluj eko-autobusy”, ogłoszonym przez Prezydenta Miasta. Zadaniem uczestników konkursu było graficzne przedstawienie i interpretacja hasła „ekologia”. Najważniejszą nagrodą w konkursie było umieszczenie fragmentów zwycięskich prac na nowych elektrycznych autobusach. W konkursie I miejsce zajął uczeń naszej klasy - Jakub Bochenek, którego projekt zdobi jeden z autobusów.
Podczas wizyty w zajezdni uczniowie mogli obejrzeć nagrodzone prace plastyczne w oryginale i porównać jak prezentują się na nowych pojazdach, zrobić zdjęcia autobusów, wejść do środka i posiedzieć na miejscu pasażerów. Każda z klas otrzymała także słodki upominek. Jeszcze raz gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów.
Sylwia Pawlak
W piątek odbyły się w naszej szkole eliminacje w ramach Olimpiady Historycznej Juniorów. Wzięłow nich udział 9 osób z klas VI-VIII. Uczniowie przez 90 minut rozwiązywali test składający się31 niełatwych zadań zamkniętych, a także musieli napisać wypracowanie na wskazany temat.Z rywalizacji zwycięsko wyszła uczennica klasy VIII z Zosia Grams i będzie reprezentowała szkołę na kolejnym szczeblu OHJ.
Jolanta Stępkowska
Historii można się uczyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest udział w różnych pozaszkolnych przedsięwzięciach. Jednym z takich przedsięwzięć była sobotnia II edycja gry terenowej Tropem Powstańców Wielkopolskich po Gorzowie . Udział w niej wzięli uczniowie naszej szkoły: Ola, Jakubi Maciej. W swojej wędrówce po Gorzowie mogli nie tylko zobaczyć kilka ciekawych miejsc, sprawdzić swoje umiejętności trafiania do tarczy, ale również wrócili do domu z drobnymi upominkami. Jestem przekonana, że ostania sobota była dla nich wielce interesująca i ani trochę nudna.
Jolanta Stępkowska
W środę 26.10.2022 r. przystępujemy do bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Tego dnia na każdej przerwie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracownikówszkoły do wspólnego czytania książek. Spotykamy się w holu, na korytarzach i czytamy :).
Mile widziane będą przebrania lub inne elementy związane z ulubionymi książkami np. znaczki, przypinki, opaski na głowę itp.
Alicja Witkowska
Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim realizuje projekt ,,Gorzów Wielkopolski bez przemocy” w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2022”.
W ramach realizowanych działań stworzono autorską aplikację mobilną „GORZÓW BEZ PRZEMOCY” na telefon z systemem ANDROID. Aplikację można pobrać skanując kod QR zamieszczony na plakacie ( w załączeniu).
plikacja zawiera niezbędne informacje z zakresu przemocy w rodzinie, w tym lokalne i ogólnopolskie dane kontaktowe, wykaz podmiotów działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zasoby pozyskane dzięki realizacji projektów. Aplikacja ma być pomocna dla osób doświadczających przemocy w rodzinie, osób które są świadkami takich sytuacji
i chciałyby pomóc, a także dla przedstawicieli podmiotów działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie i uprawnionych do wszczęcia procedury „Niebieskiej Karty” ( w tym przedstawicieli oświaty).
Zachęcamy do skanowania kodu QR i instalowania aplikacji.
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Pierwsze zajęcia z nową grupą młodych aktorów rozpoczęły się zabawami z chustą animacyjną oraz ćwiczeniami nastawionymi na współpracę i reagowaniem na bodźce. Dzieci na początku zajęć miały szansę na przedstawienie się, opowiedzenie o tym co lubią robić w zabawie ,,kto lubi tak jak ja? ''. Po zapoznawczym wstępie mali aktorzy przeszli przez całą gamę gier i ćwiczeń takich jak: kolorowa zmiana, tor wyścigowy, pirackie statki, czy bardzo angażujące ruchowo ćwiczenie pt.,,połykający potwór''. Uczniowie przyjemnie i aktywnie spędzili czas z aktorem.
Agata Wota, Emilia Gnidzienko
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję GÓRA GROSZA.
Emilia Gnidzienko, Agata Wota
Monika Małecka, Dawid Pietrzkiewicz
Powered by aSc EduPage