Aktualności

          • Uwaga RODZICE!


          • Zgodnie z komunikatem wydanym przez Ministra Edukacji Narodowej
            zajęcia dydaktyczno-wychowawcze
            od 12 marca do 25 marca 2020 roku zostają zawieszone.

            W dniach 12 i 13 marca zapewniamy dzieciom zajęcia opiekuńcze
            w godzinach 6.45 do 16.00

            Szanowny Rodzicu,

            - zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcjiw szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

            - jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczydo 14 dni.

            Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowejZUS;

            - przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

            - rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

            - śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Drogi Uczniu,

            - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centrahandlowe);

            - przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dniwolnych od nauki;- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lubrozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

            - przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej >>>

            Agnieszka Wroniak /p. o. dyrektor szkoły/

          • MALI DLA MAŁYCH

          • Czy dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej mogą pomagać owadom? Tak, np. na warsztatach twórczych i zarazem recyklingowych w MOS-ie w ramach zajęć „Karuzela”. Powstało tam  miasto w mieście: mikrodomy, hotele, schroniska, pensjonaty, a wszystko to z materiałów naturalnych, surowców wtórnych, rzeczy niepotrzebnych - jednym słowem zbudowano przestrzeń ochronną dla owadów . Brawo!  

          • XXXVI Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE

          • Dnia 4 marca 2020 roku odbyły się Powiatowy Przegląd Lubuskiego Festiwalu Piosenki, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim.

            Uczestnicy zostali przydzieleni do kategorii wiekowej wg kryterium:

            - III kategoria wiekowa: od 13 do 15 roku życia (roczniki 2007-2005) - IV kategoria wiekowa: od 16 do 19 roku życia (roczniki 2004-2001).

            W konkursie naszą szkołę reprezentował Wojciech Jacewicz, uczeń klasy 6a, który otrzymał wyróżnienie.

            Wojtek rywalizował z wokalistami w tych dwóch kategoriach, dlatego szczególnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Katarzyna Wichowska

          • Dzieci w Paryżu

          • W piątek, 28 lutego 2020 r. dzieci ze świetlicy szkolnej odbyły zaczarowaną podróż do Paryża.  Po stolicy Francji oprowadził ich lew.
            Główną pomysłodawczynią eskapady była pani Maja Wilczewska z Biblioteki Pedagogicznej, która przyniosła narzędzia kreatywnego działania wywodzące się z Japonii -  Magiczna Skrzynka, czyli Papierowy Teatr  Obrazkowy Kamishibai. Ta podróż  tak zaciekawiła dzieci, że nie chciały wracać do domu.

            Nauczyciele świetlicy

          • Złoto dla chłopców

          • I miejsce w minipiłce ręcznej chłopców w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży dla drużyny w składze: Hubert Rzewiński, Filip Wiatrowski, Maciej Werbiński, Jakub Rogoda, Dawid Czechowicz, Piotr Chmielewski, Tavinho Chmielewski, Julian Grabowski, Kacper Motowidło, Błażej Kwiatkowski, Alan Lizoń. Trenerem chłopców jest p. Janusz Szopa

            GRATULUJEMY!!!

          • Zaprogramowani na ekologię

          • Klasa III a i III b w obecnym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną Zaprogramowani na ekologię. Uczniowie do tej pory poznali przyczyny globalnego ocieplenia, skutki zmian klimatu, przyczyny zanieczyszczenia powietrza oraz nauczyli się segregować śmieci. Klasy włączyły się również do akcji Dzień bez opakowań foliowych. W trosce o środowisko, uczniowie sami wykonali torby na zakupy z bawełnianych podkoszulków. Podczas przerw i zebrań z rodzicami, roznosili ekoulotki informujące o szkodliwości używania torebek i opakowań foliowych oraz zachęcali do zabierania ze sobą na zakupy toreb wielorazowych. Dotychczasowe działania uświadomiły dzieciom konieczność podejmowania różnorodnych akcji w celu ochrony naszego środowiska.

            Marzanna Jankowska, Anetta Szopa

          • Adopcja Koali zakończona!

          • Mamy już certyfikaty adopcji 8 koali. Wiemy, że zebrane przez Nas pieniądze pozwolą na utrzymanie w zdrowiu, przez cały rok narażone na cierpienie zwierzęta. Dziękujemy wszystkim, którzy poczuli, że trzeba pomagać i warto to robić, bo dobro zawsze wraca.

            Aleksandra Duszka-Sondej

          • Stal Gorzów z wizytą w SP2

          • Pokolenia się zmieniają,  ale tradycja w szkole wciąż  ta sama. Dwójka od lat wiedzie prym w Gorzowie w piłce ręcznej.  Piłkarze ręczni Stali Gorzów i maskotka klubu Staluś odwiedzili naszych uczniów zachęając tym samym do trenowania i kibicowania im na meczach ligowych.

            Beata Krzeżanowska